Богдан Сольчаник (25 липня 1985 - 20 лютого 2014) – історик, соціолог, громадський діяч, викладач Українського Католицького Університету. Загинув на Майдані під час Революції Гідності.

Богдан народився у містечку Старий Самбір, що на Львівщині. Ще зі шкільних років виявляє неабиякі здібності, зокрема перемагає у Всеукраїнській олімпіаді з історії. У 2002 р. вступає на історичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка. Після бакалаврату, у 2006-му, Богдан продовжує своє навчання у Міждисциплінарному центрі магістерських програм з соціології та культурології при ЛНУ ім. І. Франка на програмі з соціології, де під керівництвом професора, доктора соціологічних наук Наталії Черниш написав і захистив роботу, присвячену особливостям поведінки людини пострадянської (Homo Sovieticus). Відтак, у 2008 р. він здобуває диплом магістра соціології.

Навчання в університеті Богдан поєднує з участю в програмі МІГуС (Міжінституційні Індивідуальні Гуманітарні Студії) – ініціативі, яка об’єднала Львівський національний університет ім. Івана Франка, Український Католицький Університет та Варшавський Університет, і дозволяла своїм учасникам вільно слухати курси за межами навчальної програми, а головне – не замикатися в своїх дослідженнях в межах одного дисциплінарного поля.

З 2008 по 2012 року Богдан навчається на PhD-програмі у Вищій школі соціальних наук (Graduate School for Social Research) при Польській академії наук у Варшаві. Під керівництвом професора, директора Інституту філософії та соціології ПАН Анджея Рихарда він готує до захисту дисертацію “Виборчі практики в малому західноукраїнському місті 1965-2006 роки”. Останній рік Богдан поєднує наукову роботу з викладанням в Українському католицькому університеті і з роботою в команді проекту швейцарського університету Сент-Галлена “Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України”.

Богдан був кількаразовим стипендіатом Міністерства національної освіти Республіки Польща та варшавської фундації “Academia Artes Liberales”, учасником низки конференцій, літніх шкіл та навчальних сесій в Україні, Польщі та Литві, а також співорганізатором Лаврівської літньої школи для студентів програми МІГуС.

Під час Помаранчевої революції Богдан бере активну участь у громадських рухах та стає активним учасником громадянської кампанії «ПОРА». Влітку 2013-го у Львові організовує акції солідарності з мешканцями Врадіївки, що повстали проти міліцейського свавілля. Від самого початку був активістом Євромайдану у Львові та Києві.

Богдан Сольчаник загинув 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській у Києві. Посмертно Богдана нагородили званням Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» - «за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свободи людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності».